379 Published Reviews

Trackmania

PC
7.00
matus_aceJul 10, 2020
Graficky je hra postačujúca. Vyzerá pekne, obzvlášť na tratiach počas západu slnka. Model auta je pekný aj nechýbajú mu detaily, takže tu vidíte napríklad rôzne aerodynamické prvky pri brzdení. Hlavne je však stále dosť nenáročná a aj na starších zostavách vám dokáže lietať v snímkovaní cez 150fps.

Marvel's Iron Man VR

PS4
7.00
matus_aceJul 07, 2020
Vo VR funguje veľmi dobre, ovládanie je intuitívne a väčšinou funguje tak, ako má. Len to mohlo ísť aj o kúsok ďalej. Stačilo zapojiť viac kreativity – do tvorby príbehu, do tvorby nepriateľov, do tvorby misií. Takto je to „len“ poctivo zaslúžená sedmička, kde už teraz dúfame, že sa Camouflaj k postave vrátia a prekonajú sa v pokračovaní.

Sakura Wars

PS4
8.00
KorecJul 06, 2020
Niektorých možno prekvapí prvotná dĺžka hry – 20 hodín a možno ste na konci. Tento titul si priamo pýta New Game Plus i opakované hranie, aby ste zvážili iné momenty, či nadväzovali kontakty s inými slečnami, takže je to v poriadku. Je to jedna z najoriginálnejších hier roka, hoci aj pre japanofilov môže predstavovať istú výzvu. Fantázii SEGA tvorcov sa medze nekladú...

The Isle of Armor

Switch
7.50
Sector.skJul 02, 2020
Rýchlo objavíte viaceré zákutia a lokality, potešíte sa fajnovej minihre so zberom 151 Diglettov a to je všetko pre túto DLC porciu. Je to dobrý krok vpred v kontexte hry a hlad po ďalších druhoch ostáva, ale prebíja ho sčasti túžba plniť vo svete viac úloh, mať šancu využívať formulu na ešte inú náplň – a je otázne, či tvorcovia dokážu využiť taký potenciál.

Beyond Blue

PCPS4Xbox One
6.00
Sector.skJun 30, 2020
Ak však máte chuť na podmorské dobrodružstvo, určite siahnite po hre Subnautica. Tá ilúziu oceánu, života a záhad v ňom zvláda výborne. No a ak ste náhodou nevideli seriál Blue Planet II, okamžite to napravte! Začať môžete fantastickým trailerom.

Deep Rock Galactic

PCXbox One
9.00
Sector.skJun 26, 2020
Hre je ťažko niečo vytknúť a aj to, čo som jej vytkol, sa dá časom poľahky napraviť. Stačí pridať viac biotopov, rozmanitejších nepriateľov a nové druhy misií a je po problémoch. Deep Rock Galactic je naozaj jeden z najlepších kooperačných titulov, aké som mal česť hrať a to je len na začiatku, dúfajme, dlhej a úspešnej cesty.

Liberated

PCSwitch
5.50
Sector.skJun 25, 2020
Ak to zhrnieme, Liberated je veľmi rozporuplná hra, kde mali autori parádne nápady s dizajnom, ale nedotiahli to po ďalších stránkach. Hra ponúka pôsobivé vizuálne spracovanie, slušnú, aj keď postupne stereotypnú akciu, ale zároveň vyrozprávanie príbehu a vykreslenie atmosféry nie sú dotiahnuté a rovnako sa zabudlo aj na viac puzzle prvkov, alebo väčšiu rozmanitosť v hrateľnosti.

Disintegration

PS4Xbox OnePC
5.50
Sector.skJun 23, 2020
Minecraft Dungeons ist in jeglicher Hinsicht zu einfach gestrickt! Dabei trifft das Dungeon-Abenteuer das Spieltempo eigentlich richtig gut und auch die Minecraft-Welt ist putzig umgesetzt, obgleich sie in keiner Weise das Spiel sinnvoll bereichert oder gar eine eigene Note in das Genre einbringt. Hinter der Klötzchenfassade fehlt es den Helden an Kampfaktionen, tiefergehenden Kombinationen und einem durchdachten Fortschrittssystem, das nicht an Gegenständen oder dem omnipräsenten Zufallsfaktor hängt.

Arrest of a stone Buddha

SwitchPC
5.00
Sector.skJun 19, 2020
Našťastie, hra funguje audiovizuálne, aby to vytiahla aspoň na ten priemer. Pixelart štýl jej pristane, veľmi pekne vykresľuje Paríž a prekvapivo pekné sú v ňom aj niektoré animácie. Hudba je veľmi dobrá, skvele dotvára atmosféru, aj žánrovo tu perfektne sadne a hlavne sa dobre počúva. No to nestačí.

Song of Horror

PC
7.50
Sector.skJun 17, 2020
Song of Horror určite dokáže opantať hráčov svojou prekliatou melódiou, vie vystrašiť aj otestovať šikovnosť a logické myslenie. I keď je hra najsilnejšia v úvode a potom jej kvalita kolíše. Ak už ste si zadovážili prvé epizódy, oplatí sa prikúpiť aj tie ďalšie a celé to zavŕšiť. Ak ste priaznivcami žánru, ale zatiaľ ste Song of Horror neochutnali, neurobíte chybu kúpou kompletnej edície.

Trials of Mana

PCPS4Switch
8.00
Sector.skJun 16, 2020
Vo finále teda prevláda spokojnosť. Na rozdiel od rýchlo oprášenej Secret of Mana pred dvomi rokmi nás čaká silnejší remake, kde hra vyzerá k svetu, dostala lepšie mechanizmy i tempo či užitočnú mapu a iné bonusy. Dá sa hrať na Switchi (odporúčam) PC i PS4 a mieša staré elementy so štipkou nových.

Desperados III

PCPS4Xbox One
9.00
Sector.skJun 12, 2020
Desperados III je skvelé pokračovanie taktickej stratégie, ktoré vyžaduje premyslené konanie a veľa trpezlivosti - presne ako Commandos a ďalšie klasické hry, z ktorých vychádza. Môžete sa pokúsiť bezhlavo predrať cez davy pištoľníkov na veľkých mapách, ale nie je to ideálne riešenie. Stealth postup s príležitostnými prestrelkami a naaranžovanými nehodami je oveľa uspokojivejší, i keď aj pomalší.

The Last of Us: Part II

PS4
9.00
Sector.skJun 11, 2020
Globálne je to stále veľmi pekná hra s parádnymi animáciami (aj keď môžu občas haprovať), skvelým zobrazením postáv a peknou grafikou, iba sa zdá, že niektoré jej časti vznikli dávnejšie a zaostávajú za inými. Napríklad God of War podľa mňa vyzerá lepšie, taktiež Spider-Man. Dokonca obe hry aj (podľa hluku konzole) viac vyšťavia PS4 Pro ako táto.

Shantae and the Seven Sirens

PCPS4SwitchXbox OneiOS
7.50
Sector.skJun 11, 2020
Recenzia Shantae and The Seven Sirens možno vyznieva negatívne, ale hra je pritom stále kvalitná. Ibaže v porovnaní s Half-Genie Hero a Pirate's Curse ťahá za kratší koniec. Sú to totiž predchodcovia, ktorí ukazujú, že sa to dá spraviť aj o niečo lepšie. Zároveň ale ukazujú, že sa Seven Sirens príliš neposunula a už by možno aj bolo načase, aby vo Wayforward skúsili aj inovovať.

Command & Conquer Remastered

PC
8.00
Sector.skJun 10, 2020
Niektoré veci nezostarli najlepšie, sú tu staré bugy a neduhy, pri pathfindingu si budete trhať vlasy a keď raz zistíte, že máte v boji problém kvôli tomu, že sa vám na ceste v slučke zasekol harvester a nepribúdajú vám zdroje, možno hru od zlosti aj vypnete. Po pár minútach sa k nej ale aj tak vrátite, lebo toto je jednoducho srdcovka.

Someday You'll Return

PC
8.00
Sector.skJun 09, 2020
Možno vám otvorí dvere do vlastnej hlavy a prinúti vás zastaviť alebo aspoň spomaliť. Prinúti vás zamyslieť sa a pozrieť sa okolo seba. Preto je občas Someday You’ll Return až lyricky krásna hra. A v tom je jej dokonalosť, pretože má i svoje chyby. Z rešpektu k vývojárom dávam nadpriemerné hodnotenie (aj za niekoľko záverov), zaslúžia si to.

One Punch Man: A Hero Nobody Knows

PCPS4Xbox One
6.50
Sector.skJun 08, 2020
Aspoňže ten súbojový systém s množstvom bojových štýlov bol zábavný a úprava postáv zas dáva šancu tvoriť tých najbizarnejších hrdinov, akí kedy kráčali po tomto svete. Moje odporúčanie znie - ak ste fanúšikom superhrdinských anime a nevideli ste One Punch Mana, najprv si pozrite seriál a keď si obľúbite postavy, s radosťou si s nimi potom aj zabojujete v hre.

Mortal Kombat 11: Aftermath

PCPS4SwitchXbox One
7.00
Sector.skJun 02, 2020
A nenájdete tu už nič nové. Z tohto pohľadu je cena zlý vtip a to najmä pre stálych hráčov. Free update s niekoľkými príjemnými novinkami je len slabou náplasťou. Ak ale doteraz Mortal Kombat 11 nemáte, Aftermath Kollection je parádna edícia plná obsahu s príbehom, ktorý hravo prerástol konkurenciu v žánri. Vyzerá dobre, znie dobre, hrá sa dobre a teraz ponúka ešte o pár hodín zábavy viac, pričom nové postavy si určite nájdu svojich fanúšikov.

Clubhouse Games: 51 Worldwide Classics

Switch
7.00
Sector.skJun 01, 2020
Tie chyby nie sú nejaké závažné a ani ich nie je veľa. No je v zásade aj ťažké vôbec niečo pokaziť na takejto kompilácii. Otázne je, komu je 51 Worldwide Games cielené. Naozaj oceňujem množstvo možností, ktoré táto kompilácia ponúka. Môžete hrať mnohými spôsobmi, je to zábava, množstvo možností v multiplayeri vás tiež osloví. Hral som titul sám, hral som ho aj v multiplayeri, doma a aj vonku.

Minecraft Dungeons

Xbox OnePCSwitchPS4
6.50
Sector.skMay 29, 2020
Na svoje si prídu predovšetkým mladší a príležitostní, menej skúsení priaznivci žánru, ktorí nemajú veľké nároky a neprekáža im menej rozvinutá RPG zložka, neveľmi bohatá korisť a priemerná hrateľnosť. Hoci s menšími zaujímavosťami a kuriozitami, ako je atypická forma očarovania predmetov či utekajúce kľúče. A niektorí fanúšikovia Minecraftu by možno uprednostnili, keby sa vývoj radšej sústredil skôr na doplnenie obsahu pôvodnej hry ako na vytváranie tejto malej odbočky.

Spirit of the North

PCPS4Switch
5.00
Sector.skMay 28, 2020
Alebo - a aj to je pokojne možné - je Spirit of the North úžasný kusisko toho najpoctivejšieho videohreného umenia a ja som to nepochopil. A v tom prípade treba zvolať nie „kráľ je nahý“ lebo Spirit of the North je ambiciózne tváriace sa videohrené nič, ale „hráč je nahý“ lebo Spirit of the North je videohrené umenie najvyššej akosti, vyhýbajúce sa mainstreamu rovnakým oblúkom ako hráč Fortnite lyrickej poézii.

Xenoblade Chronicles: Definitive Edition

Switch
9.00
Sector.skMay 27, 2020
Na Switch sa dá konečne hrať Xenoblade Chronicles kdekoľvek a v solídnej grafike, vzhľadom na celkové možnosti. Bude to veľký žrút času a rád by som sa nevedomky prevtelil do mysle hráča, ktorý túto JRPG ešte nehral. Bude to stále bomba ako kedysi? Neprekáža, že hrá jednotku, hoci možno skúšal aj druhý diel (bez obáv, nenadväzujú na seba)? Je pripravený nájsť tak 500 úloh a ak nie, vyrazí ešte do sveta aj po druhý raz ako my kedysi?

Maneater

PCPS4Xbox One
7.50
Sector.skMay 26, 2020
Maneater je veľmi násilná hra - napokon sa to dá ľahko vydedukovať už z názvu a je na tom postavený základ hrateľnosti. Budete často zabíjať, trhať svoje obete na kusy. Naokolo sa objavujú zvyšky zmrzačených tiel, na hladine krvavé škvrny. Nie je to teda zábavka vhodná pre deti. Inak je to ale dobrý relax spojený s objavovaním štýlového prostredia, i keď na taký drsnejší spôsob.

One Piece: Pirate Warriors 4

PCPS4SwitchXbox One
8.50
Sector.skMay 25, 2020
Hra má atmosféru a epickosť sveta One Piece výborne vychytanú. Doplnené to je fakt zábavným bojom, ktorý má šmrnc. Ostatní hráči rátajte s tým, že príbeh je dosť osekaný a budete sa v ňom strácať a občas vás bude hnevať kamera. Ale existuje aj možnosť, že vás hra navnadí a zaradíte sa medzi fanúšikov seriálu. A verte mi, stojí to za to.

The Procession to Calvary

PC
8.00
Sector.skMay 21, 2020
Aj tak je to ale dobrá hra, autor na nej odviedol dobrú prácu, no už to nie je také svieže a príjemné prekvapenie ako v roku 2017. Vizuálne je to doslova opozerané a mne osobne viac imponoval predchádzajúci príbeh, aj keď ani tento nie je zlý a je v ňom kopa momentov, keď sa budete môcť zasmiať. Je to vtipné, inteligentné, stále nápadité a absurdné až tak, že si to opäť zamilujete.