265 Published Reviews

Kingdom Under Fire II

PC
7.00
uniDec 12, 2019
A tak sme sa dopracovali k tomu, prečo sa Kingdom Under Fire II oplatí hrať. Áno, po technickej stránke žiadna sláva a keď práve ovládate len postavu hrdinu v tradičnom MMORPG štýle, fakt je to stereotypné a nudné, plné bezduchých úloh. No pri hre vás dokážu udržať vydarené akčné boje, kde s vervou likvidujete aj značnú presilu. A to najlepšie poskytuje manažment armád a ich nasadenie s možnosťou všetko spojiť s RTS režimom. Sú to skutočne epické bitky v štýle Dynasty Warriors, aké inak nezažijete ani v mnohých klasických stratégiách či iných hrách a už vôbec nie v MMO.

Life is Strange 2

PS4Xbox OnePC
7.50
matus_aceDec 11, 2019
Life is Strange 2 pozostáva z 5 epizód, každá vám zaberie zhruba 3 hodiny, čo znamená, že celá hra je zážitkom na nejakých 15 hodín. To môžete ešte trošku natiahnuť tým, ak budete hľadať suveníry a rôzne iné menšie možnosti. Rozhodne to je kvalitný herný zážitok, aj keď si hráčov nezíska až tak hladko ako prvá časť, a to z mnohých vyššie uvedených dôvodov. Kvality však hre nechýbajú a rovnako ani odvaha autorov otvárať nové a náročné témy.

Asterix & Obelix XXL 3 - The Crystal Menhir

PS4SwitchXbox OnePC
6.50
Gam_erDec 11, 2019
Asterix & Obelix XXL 3: The Crystal Menhir ponúka originálny príbeh dvojice známych postáv, ktorý je plný šťavnatých úderov. Vyniká najmä vizuálnou stránkou a možnosťou gaučovej kooperácie. Jadrom hry sú však jednoduché a lineárne úrovne, ktoré časom prinášajú stereotyp. Dojem mierne kazí aj kamera a sem-tam technické nedostatky (PS4 verzia). Výsledok poteší najmä menej náročných hráčov. Lokálna kooperácia je však veľmi silný aspekt, s ktorým si hru dokážete užiť a prehliadnuť aj niektoré nedostatky.

Jurassic World Evolution: Return To Jurassic Park

PCPS4Xbox One
6.50
uniDec 10, 2019
Prítomnosť pôvodných filmových postáv je vítaná, upravený dizajn budov poteší, aj nejaké menšie doplnky, ale inak sa to nijako výrazne nelíši od toho, čo hra priniesla už predtým. Navyše sa tu opakujú staré chyby. V DLC nenájdete žiadne výnimočné momenty ani dramatické scény, vďaka ktorým by ste sa viac zžili s tým jedinečným Jurským parkom, ktorý fascinoval na filmovom plátne v roku 1993. Je to však príjemná nostalgická modifikácia, ktorá vám umožní splniť sen Johna Hammonda, keby Jurský park fungoval podľa jeho predstáv.

Darksiders Genesis

PC
7.00
uniDec 06, 2019
Pre milovníkov hack slash je to fajn, ortodoxným prívržencom série Darksiders táto odbočka až tak sadnúť nemusí. Vyrušovať vás môže zlá kamera a bugy, ktorým sa s trochou šťastia vyhnete, v opačnom prípade vedia znechutiť. To je aj dôvod, prečo si Genesis napokon odnáša o niečo nižšie hodnotenie, aj keď vo chvíľach, keď všetko funguje, ako má, graduje zábava.

Pokémon Shield

SwitchSwitch
9.00
KorecDec 05, 2019
Noviniek a šikovných vylepšení je teda vo Sword a Shield toľko, že po pripočítaní veľkého nového sveta a elementu Wild Area skutočne cítite, že tento diel si zaslúži označenie next-gen vo svojej sérii. Základnú formulu sa nesnaží meniť, skôr ešte viac zefektívniť, odbúrať hluché miesta a nasadiť nové elementy. A tie sú vo väčšine prípadov jednoznačne víťazné. V spojení s novodobým vizuálom (ahoj 3DS diely, hoci ste mali osobitú atmosféru) ide o dobrý krok vpred. Neplačte nad menším počtom druhov, ale sústreďte sa na vylepšenú hrateľnosť, akú hra ponúka. A vďaka nej berie toto hodnotenie.

Demon Pit

PS4Xbox OnePC
6.00
DeCainDec 04, 2019
Demon Pit teda ako pocta starým klasikám Quake, Doom či Blood obstál. Len je ohlodaný úplne na kosť, či už v počte zbraní, alebo vo variabilite nepriateľov a prostredí. Základ hrateľnosti je urobený tak, ako to máme stále po rokoch radi, nechýba rýchla akcia a hektický boj, či špliechanie kockatej krvi po zásahu brokovnicou do tváre démona. Meniace sa prostredie a pohyb pomocou háku po aréne je tiež príjemne osvieženie. Škoda, že je k dispozícii len jeden herný režim, len honba za miestom v rebríčku. Ak by bola hra variabilnejšia, určite by si aj odniesla o niečo vyššie hodnotenie.

Super Street: Racer

Switch
4.50
matus_aceDec 04, 2019
Super Street: Racer je tak malou hrou na jedno prejdenie a zabudnutie. Ak po nej vôbec siahnete, čo nemôžem úplne odporučiť. Je jednoduchá, okamžite prístupná a s pomerne dobre prepracovaným tuningom. Oproti pôvodnej hre pre PC prináša aj výrazné zlepšenia. Jazdenie už nie je také príšerné, no stále to nie je ani niečo, z čoho by ste sadli na zadok. Veľmi to pripomína staré arkádové racingovky, čo môže mnohým ulahodiť. Ale ani to všetko nestačí, aby to hra dotiahla k čo i len priemerným kvalitám. Potenciál tu je, no stále je tu aj hromada práce. Snáď to teda vyjde s treťou hrou.

Blacksad: Under the Skin

Xbox OnePCPS4
7.00
kordiDec 03, 2019
Pendulo Studios neprekročilo svoj tieň. Komiksová predloha (skúste si ju pohľadať, je vynikajúca a vyšla aj v českom preklade) zaručovala skvelý materiál a tým virtuálne spracovanie Blacksad: Under The Skin aj skutočne je. Spoznáte známe miesta, atmosféra z obrazovky priam sála a hra je bravúrne ozvučená. Príbeh neprekvapí, ale graduje a má všetky ingrediencie ku kvalitnému pohlteniu. Nuž, je to noir detektívka. Len škoda toho nepodareného ovládania, častého blúdenia a tak trochu plytkej hrateľnosti.

Ring Fit Adventure

Switch
8.50
matus_aceDec 02, 2019
Nintendu sa s touto hrou podarilo úspešne gamifikovať cvičenie. Dokonca až tak, že si pri Ring Fit Adventure užívate hru a zabudnete na to, že vlastne cvičíte. Jednotlivé cviky tu autori naviazali na chytľavé a ľahké prvky prebraté z iných hier, pričom to je v zásade jednoduchá RPG, ibaže vám štatistiky vylepšuje aj v skutočnom živote. Netvrdím, že nahradí posilňovňu a trénera a ani to, že vďaka nej zázračne schudnete. Dokonca podľa mňa ani nie je nejako výrazne zameraná na kardio. Aj tak vám ale pomôže páliť kalórie, zabaví vás a s Vianocami za rohom je to fakt dobrá kombinácia.

Football Manager 2020

PC
9.00
matus_aceNov 29, 2019
Football Manager 2020 je celkovo hrou, ktorá toho ponúka veľa. 30 hodín v nej utopíte ako nič a to sa ešte len zahrievate. Toto je hra na stovky hodín a vďaka mnohým menším aj väčším vylepšeniam je toto ten najlepší ročník za dlhú dobu, ktorý si zaslúži ako pozornosť ako veteránov, tak aj nováčikov. Ono sa to síce tvári tak, že oproti 2019 neprišlo veľa zmien, no tie nájdete pod povrchom a rozhodne ich je tu veľa.

Sniper Ghost Warrior Contracts

PCPS4Xbox One
7.50
saverNov 26, 2019
Sniper Ghost Warrior: Contracts je veľmi dobrou evolúciou Ghost Warrior série. Autori sa prestali orientovať na príbeh, otvorené svety a pochytili veľmi precízny štýl Hitmana na samostatných mapách s kontraktmi na ciele. V dotiahnutosti a hrateľnosti nie sú síce ešte tak ďaleko ako Hitman a ešte im to celé tak dobre nezapadlo, ale napriek tomu je to niečo, čo inde nenájdete. Viete si to veľmi dobre vychutnať, hlavne ak máte radi snajper hry.

The Stretchers

Switch
6.50
matus_aceNov 26, 2019
Celkovo je The Stretchers príjemným prekvapením, v ktorého prípade funguje hlavne to, že sme o hre vôbec nevedeli a zrazu bola tu. Ponúka naozaj zábavnú kooperáciu, pri ktorej si budete nadávať, no hlavne sa zabávať. Môže ju hrať aj jeden hráč, ktorý súčasne ovláda obe postavy (každú jedným analógom), no vtedy to už až tak nezabaví. Dĺžka je akurátna vzhľadom na to, že obsah časom nesrší variabilitou.

RUNE II

PC
4.50
uniNov 25, 2019
RUNE II je zamávanie na rozlúčku od Human Head Studios, lenže také s vystrčeným prostredníkom. Vývojári začali novú kapitolu svojho života a tú predošlú ukončili fiaskom v podobe narýchlo polepeného titulu, ktorý je znevážením klasiky a aj hráčov. Herné princípy sú síce funkčné, ale obsah zredukovaný na primitívnu naháňačku za zlomyseľným severským bohom, ktorá v žiadnom prípade nemôže byť zadosťučinením. Je to sterilné, nudné, škaredé a úbohé. Tomuto rýchlokvasenému nepodarku sa veľkým oblúkom vyhnite.

Ritual: Crown of Horns

SwitchPC
5.00
DeCainNov 25, 2019
Verím, že sa nájdu hráči, ktorým Ritual napriek tomu sadne, pretože ich baví, keď ich hra chce pomlieť na kusy mäsa. Aby som bol úprimný, baví to aj mňa. Ale nie v tomto titule, nie takýmto spôsobom. Rád sa učím a odhaľujem mechaniky v hre, rád potím krv a potom sa ešte viac teším z odmeny. Nechcem ale desiatky raz prechádzať aj úplne obyčajnú misiu len preto, lebo hra, ktorá vyžaduje na jednej strane trpezlivosť a precíznosť, na druhej strane na vás vysiela úplne nevyváženú hordu nepriateľov. Ja jednoznačne odporúčam - vyhnite sa hre, kúpte si soundtrack.

Age of Empires III: Definitive Edition

PC
9.00
matus_aceNov 22, 2019
Možno je až trošku vtipné, že sa jedna z najlepších hier roku 1999 zaradí medzi najlepšie hry roku 2019, no Age of Empires II: Definitive Edition si to zaslúži. Základ bol stále kvalitný a naozaj na ňom nebolo potrebné nič meniť v jeho jadre. Tie zmeny, ktoré tu sú, hru aj tak dokážu pozdvihnúť vyššie. Či už sa týkajú audiovizuálu, herného balansu, alebo sú to QoL vylepšenia.

Need for Speed Heat

PCPS4Xbox One
7.00
kordiNov 21, 2019
Takže resumé. Čo to tu teda máme? Need for Speed, ktoré prináša tu kúsok z Undergroundu, tam zas pridáva klasické preteky za západu slnka, do toho bohatú garáž, (bezplatné) úpravy, peknú grafiku, mapu s bohatými možnosťami (okrem pretekov sú tu klasiky ako rýchlostné kamery, bilboardy či hľadáte graffity alebo ružové plameniaky). A to je všetko. Už ste to videli, už ste to hrali, má to arkádový jazdný model. Ničím neprekvapí, ničím neurazí a nie je to zlá hra. Ale ani dych vyrážajúca, ktorá by vás prinútila povedať, že tento diel má fakt gule.

STAR WARS Jedi: Fallen Order

PCPS4Xbox One
8.00
matus_aceNov 20, 2019
Star Wars Jedi: Fallen Order je zaujímavé dielo. V niektorých oblastiach je to skvelý Star Wars produkt, v iných, najmä v súbojoch, je to dobrá hra, ale slabší Star Wars. Výsledok je ale aj tak veľmi pozitívny, len trošku nedoladený, čo snáď opravia najbližšie patche. Chválim využitie tradícií, chválim množstvo drobných nápadov (napríklad aj zobrazenie úrovne života svetlom na droidovi). Je tu toho naozaj veľa, čo sa dá pochváliť. Pritom ani neprekáža, že hra nie je ani trochu originálna a vykradla všetko, od Uncharted, cez Mass Effect a Metroid, až po Dark Souls.

Terminator: Resistance

PS4Xbox OnePC
7.00
uniNov 19, 2019
Terminator: Resistance nie je akčný hit, nie je to AAA kúsok a nemôže konkurovať najlepším titulom vo svojom žánri. Ale aj keď sa vás o tom niektoré médiá snažia presvedčiť, nie je to ani prepadák. Pozrite sa radšej na vyjadrenia komunity na Steame, kde je celkové hodnotenie veľmi pozitívne. Hráči vedia najlepšie, čo ich baví a tí, ktorí nie sú priveľmi rozmaznaní, chápu, že dobrú zábavu môže priniesť aj graficky slabší a možno nie úplne dokonalý titul, ktorý však má štýl a slušnú hrateľnosť.

Bubble Bobble 4 Friends

Switch
6.50
Sector.skNov 19, 2019
To málo, čo tu pribudlo, však hru pekne spestruje. Nie je to nejaká extra trieda či hra, za ktorou by ste sa hneď mali hnať do obchodu, no naozaj zabaví. Vyššia obťažnosť s novými levelmi vie ponúknuť slušnú výzvu pre ostrieľaných hráčov a tá základná je zas vhodná pre nováčikov. Najviac hre ale škodí úplne šialená cena 40 eur. Aj polovica by bola na zváženie, ale toto je priveľa.

Creature in the Well

PCSwitchXbox One
5.00
DeCainNov 18, 2019
Creature in the Well priniesla zaujímavý koncept hrateľnosti, obalený v naozaj veľmi príťažlivej vizuálnej a zvukovej stránke. Je škoda, že tento koncept nebol doladený, aby lepšie fungoval aj v náročnejších pasážach a nefrustroval hráča. Alebo sa mohla hra viac zamerať na logickejšie riešenie prekážok v miestnostiach, ubrať z akcie a často nezmyselne vysoko vyhnanej obťažnosti a pridať na komplexnosti. Výsledok by bol pravdepodobne oveľa lepší.

WHAT THE GOLF?

SwitchPCiOS
7.50
play3manNov 18, 2019
WHAT THE GOLF? nie je normálna hra. Je to šialené, netradičné spracovanie golfu pre tých, ktorí golf veľmi nemusia, prípadne sa im zdá nudný. Autori celkom očividne mali na vec rovnaký názor a tak sa zdĺhavú hru rozhodli prepracovať na veľmi rýchlu a značne bláznivú záležitosť. Na jednej strane je WHAT THE GOLF? totálna hlúposť, no na strane druhej šialená kreativita v praxi. Tvorcovia sa tu naozaj vybláznili a výsledok je zábavný.

Bee Simulator

PCPS4SwitchXbox One
6.00
uniNov 15, 2019
Bee Simulator dobre plní svoju náučnú funkciu a vďaka tomuto titulu si možno budete viac vážiť včielky - a špeciálne to platí u detí. Lenže samotná hra je krátka, nejde veľmi do hĺbky, má málo obsahu a priveľmi vysokú cenovku. Na príbeh vám stačí ani nie celý večer a pri voľnom poletovaní a multiplayeri strávite pár hodín navyše, no stále je to len taká jednohubka s pomerne plytkou hrateľnosťou. Je to málo muziky za veľa peňazí a bez výraznej zľavy sa kúpa neoplatí.

Cat Quest II

PS4SwitchXbox OnePCiOS
8.50
DeCainNov 14, 2019
Hre vlastne nie je veľmi čo vytknúť. To čo ponúka, teda humor, rozkošné vtipy a slovné hračky, prieskum a prekonávanie priestorových hádaniek, robí vo väčšine prípadov excelentne. Takisto súboje sú síce jednoduché, ale zábavné, zdravo obťažné, aj keď pre skutočne ostrieľaných hráčov by sa zišla voľba vyššej náročnosti. V kooperácii, samozrejme, zábava prudko stúpa, či už hráte spolu s priateľkou/priateľom, alebo si zahráte so synom či dcérkou. Tu naopak nižšia obťažnosť a jednoduchá hrateľnosť padne vhod.

Plants vs. Zombies: Battle for Neighborville

PCPS4Xbox One
7.50
saverNov 13, 2019
Celkovo je Plants vs. Zombies: Battle for Neighborville prekvapivo kvalitne spracovaná hra, kvalitnejšie a lepšie ako veľa podobných online multiplayeroviek. Ponúka dve rozdielne strany so svojimi malými mestečkami s rôznymi možnosťami a veľké tréningové bojisko. Každá strana má PvE prostredia s vlastným úlohami a príbehom a hlavne PvP boje v rôznych režimoch. Možno hra nemá výraznú hĺbku v rámci budovania postáv, ale skinovanie nechýba. Fortnite cieľová skupina je tam jasná, aj keď je škoda, že s jej oslovením to má hra ťažké, hlavne preto, že nie je free 2 play.

Login

By logging in, you agree with the Terms and Conditions.