Merlin'in Kazani

@merlininkazani

378 Published Reviews

Control: The Foundation

PS4PCXbox One
7.50
Samet Basri TaşlıMar 30, 2020
Tam da bir genişleme paketinin yapması gerektiği gibi, çok büyük değişikliklere gitmeden hikayeyi geliştiriyor. Aslında The Foundation aslında bizi 2. DLC paketi olan AWE için hazırlıyor. Control'den keyif aldıysanız bu genişleme paketinin sunduklarını tatmin edici bulacaksınız. Ama daha fazla yenilik ve daha uzun bir oynanış süresi bekliyorsanız, bu DLC size göre olmayabilir.

DOOM Eternal

PCPS4Xbox One
8.60
Ersin KılıçMar 17, 2020
Hikaye anlamında doyurucu ama daha önemlisi aksiyon yapısından taviz vermeden oyuncuların karşısına çıkan bir yapım olduğunu söyleyebilirim. Aksiyon dengesi ve yapabilecekleriniz o kadar serbest bırakılmış ki oyun belli bir süre sonra sizin için stres atma seviyesine ulaşıyor. tabi zorluk derecesini yükselttikçe stres barının değiştiğini de itiraf etmem gerek. Bu konuda rekabetçi oyuncular için de güzel karşı koymaların oyunda yer aldığını göreceksiniz.

Nioh 2

PS4
8.90
Samet Basri TaşlıMar 11, 2020
Eğer Dark Souls - Bloodborne tarzı oyunları seviyorsanız ve ilk oyundan keyif aldıysanız, Nioh 2 sizi kesinlikle memnun edecektir. Souls serisine aşina değilseniz, fakat düzgün bir aksiyon oyunu istiyorsanız, Nioh 2’ye mutlaka bir şans verin.

Bookbound Brigade

PCPS4Switch
6.00
Kağan DepboyluMar 02, 2020
Tüm artılarını ve eksilerini bir noktada toparlayacak olursak, Bookbound Brigade maalesef rakiplerini pek çok konuda yakalayamıyor. Oyun belli bir potansiyele sahip olsa da çoğu konuda ortalama bir tecrübe sunuyor. Yine de bir Metroidvania tutkunuysanız ve iki boyutlu platform oyunlarından zevk alıyorsanız, Bookbound Brigade’e bir şans verebilirsiniz.

Company of Heroes

iOSPC
8.00
Ersin KılıçFeb 22, 2020
Sonuç olarak videodan da görebileceğiniz gibi Company of Heroes iPad sürümünü hem nostalji yaşamak isteyenlere hem de bu türü seven yeni oyunculara gönül rahatlığı ile tavsiye ediyoruz. Kontrol yapısındaki kolaylık ve zaten mükemmel işleyen dinamikler ile birlikte Company of Heroes'un zamanının ötesinde bir oyun olduğunu da görmüş oluyorsunuz

Shadowgun War Games - PvP FPS

iOSAndroid
7.50
Ersin KılıçFeb 18, 2020
Sonuç olarak Shadowgun War Games inceleme yazısında da görebileceğiniz gibi oyun mobil platformda oynayabileceğiniz en keyifli rekabete dayalı yapımlardan birisi olmuş durumda. Bu türü seviyorsanız kesinlikle göz atmanız gerekiyor diyebilirim. Oyunun karakter, harita ve mod konusunda çok önemli eksikleri var ama zaman içerisinde bu eksikleri giderebilecek potansiyele sahip olduğunu da söylemem gerekiyor.

Dreams

PS4
9.00
Furkan SakoğluFeb 18, 2020
Bir ebeveyn iseniz, çocuğunuza oynatmak isteyeceğiniz, bir öğretmen iseniz öğrencilerinizin yaratıcılığını geliştirebileceğiniz, bir sanatcıysanız, sanatınızı milyonlara gösterebileceğiniz, yahut bir oyuncuysanız, sadece oyun oynayabileceğiniz bir yapım Dreams. Eğer bir PS4 sahibiyseniz, Dreams'i kesinlikle kaçırmayın!

Patapon 2 Remastered

PS4
7.00
Kağan DepboyluFeb 13, 2020
Patapon 2: Remastered, birkaç konuda çağın gerisinde olmasına rağmen sunduğu içeriğin zenginliğiyle ve oyuncuyu hırslandıran yapısıyla bugün hâlâ denemeye değer bir oyun olmayı başarıyor. Ana hikaye, bu tarz bir oyun için belki biraz fazla uzun ancak bu durum bazı oyuncuların hoşuna gidebilir.

Warcraft III: Reforged

PC
5.00
Furkan SakoğluFeb 10, 2020
Uzun lafın kısası, Warcraft III: Reforged, genel hatları ile beklentilerin hayli altında kalan bir sürüm olarak karşımızda duruyor. Geliştirilen grafiklerin yetersizliği, ara sahneler için verilen sözün tutulmaması, teknik hatalar, çıkarılan özellikler ve editör mod'undaki hakların Blizzard'da kalması dolayısı ile genel anlamda bir hayal kırıklığı oluştu.

Yaga

PCPS4SwitchXbox One
7.00
Ahmet ÖzçilingirDec 09, 2019
Yaga'nın en özgün yanlarından biri Ivan'ın kaderini tamamen sizin belirliyor olmanız. Hikaye ilerleyişinde ve tanıştığınız karakterler ile gerçekleştirdiğiniz diyaloglarda yaptığınız seçimler hikaye ilerleyişine etki ediyor. Ivan'ın gaddar, mülayim ya da barışçıl bir hayat seçip seçmeyeceği size bırakılıyor. Bu da oyunun tekrar oynanabilirliğini oldukça arttırıyor. Sık sık kullanılan kara mizah öğleriyle gülümseten anlarıyla Yaga'nın hikaye anlatımının eğlenceli olduğunu söyleyebilirim. Masalsı dünya oldukça ilgi çekiyor. Ancak özellikle aksiyon kısmındaki temel eksiklikler de göze batıyor.

Football Manager 2020

PC
8.00
Furkan GülerNov 26, 2019
Sona geldiğimizde Football Manager 2020, serinin hayranlarını memnun edecek bir yapıyla karşımıza çıkmış. Değişiklik anlamında risk almayan yapısıyla, hali hazırda çalışan mekaniklerini değiştirmeyen ve üzerine detay anlamında yenilikler ekleyen yapımcılar, bakalım bir sonraki oyunda oyunu daha ne kadar detaylandıracak?

Superliminal

PC
7.20
Ahmet ÖzçilingirNov 25, 2019
Nesnelerin, mekanların aslında sandığımızdan çok da farklı görünebileceği üzerine kurgulanmış bulmacalar, bir rüyadaymışsınız hissine kapılmanızı sağlıyor. Bu rüya bazen oldukça eğlenceli bir hal alırken bazen de çok sıkıcı bir kabusa dönüşebiliyor. Superliminal bulmaca oyunları sevenlerin deneyebileceği bir yapım. Özgün ve yaratıcı oynanış mekaniği daha gizemli ve bir şeyler anlatan bir hikaye ile birleştirilmiş olsaymış elimizde çok daha iyi bir oyun olabilirmiş.

STAR WARS Jedi: Fallen Order

PCPS4Xbox One
8.60
Furkan GülerNov 19, 2019
Sona geldiğimizde eğer sıkı bir Star Wars hayranıysanız, Star Wars Jedi: Fallen Order sizi kesinlikle memnun edecektir. Dövüş mekaniklerinin kalitesi ve Order 66 olayına yakından değinmesi, oyunu ilgi çekici kılmış. Birkaç ufak pürüz haricinde Star Wars Jedi: Fallen Order’ın kesinlikle bu senenin sürpriz oyunlarından bir tanesi olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim.

Indivisible

PS4PCXbox OneSwitch
7.50
Furkan GülerNov 06, 2019
Grafiksel ve animasyon açısından başarılı olan Indivisible, türü sevenler için güzel bir örnek olabilir. Ancak bu türe uzak bir oyuncuysanız, Indivisible sizi yapısıyla sıkacaktır. Özellikle çizimler üzerinde büyük uğraş harcayan geliştirici ekibi bu konuda da tebrik etmek gerekiyor.

Call of Duty: Modern Warfare

PCXbox OnePS4
8.70
Furkan SakoğluOct 30, 2019
Uzun lafın kısası Call of Duty Modern Warfare, eski Call of Duty oyunlarını özleyen oyuncular için kaçırılmaması gereken bir yapım. Yapılan önemli yenilikler ve değişiklikler ile birlikte, Season Pass olmaması ve Cross play desteğinin de etkisiyle uzun yıllar boyunca oynanacak, muhteşem hikayesi ile hafızalarda yer edecek, efsane bölümleri ile daima hatırlanacak bir yapım olmuş. Eğer siz de eski CoD oyunlarını özlediyseniz, Modern Warfare'a kesinlikle şans verebilirsiniz.

Overwatch®: Legendary Edition

Switch
7.00
Furkan SakoğluOct 24, 2019
Uzun lafın kısası Overwatch'ın Nintendo Switch sürümü, oyunu hali hazırda PC veya konsollarda oynamış oyuncuları memnun etmeye yetmeyebilir, 30 FPS oyun deneyimi, bu tip bir oyun için yeterli değil. Fakat daha önce oyunu hiç deneyimlememiş oyuncular, eğer Nintendo Switch sahibi ise Overwatch'a bir şans verebilir.

The Outer Worlds

PCSwitchPS4Xbox One
8.10
Furkan GülerOct 22, 2019
Sona geldiğimizde The Outer Worlds, hikaye anlamında onlarca detay barındıran, rol yapma tarafında başarılı, bazı yerlerde kronik hatalara sahip olan eğlenceli bir oyun olmuş. Oyun dünyasının yetenekli geliştiricisi Obsidian’ın elinden çıkan yapım, son dönemlere rahatlıkla damgasını vuracaktır.

Tom Clancy’s Ghost Recon Breakpoint

PCPS4Xbox One
5.50
Furkan GülerOct 15, 2019
Sona geldiğimizde Ghost Recon: Breakpoint’in özgünlükten uzak olduğunu ve seriyi yeni bir boyuta taşımak konusunda başarısız olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim. İlk oyunda güzel çalışan mekanikleri bölüm tasarımları ve görev yapısıyla hiç eden Ubisoft, beklentileri karşılayamamış. Eğer tüm bunlara rağmen sıkı bir Ghost Recon hayranıysanız, oyunu satın almak için indirimi beklemenizi öneriyoruz.

Ghostbusters: The Video Game Remastered

PCPS4SwitchXbox One
7.20
Furkan GülerOct 11, 2019
Sona geldiğimizde Ghostbusters: The Video Game Remastered için piyasada bulunan en otantik Ghostbusters deneyimi diyebiliriz. Eğer eski seriye hayran bir izleyiciyseniz, bu oyunu zevkle oynayacağınızdan şüphe olmasın. Ancak oyunun yenilenmiş sürümünün tam anlamıyla elden geçirildiğini söylemek zor.

Concrete Genie

PS4
6.80
Ersin KılıçOct 09, 2019
Sonuç olarak daha çok küçük yaştaki oyunculara odaklandığını söyleyebileceğim Concrete Genie basit ama çizim animasyon tekniği ile ön plana çıkan bir yapım olmuş. Resim çizmek ve bu resimlerin hayat bulduğunu görmek oldukça keyifli. Buna rağmen oyun süresi, oyun alanı ve oldukça kolay işleyişi ile basit bir oyun olduğunu söylemek de mümkün.

The Legend of Zelda: Link's Awakening

Switch
9.00
Ersin KılıçOct 07, 2019
Sonuç olarak The Legends of Zelda: Link's Awakening her Nintendo Switch sahibinin kütüphanesinde olması gereken bir oyun olmuş. Keyifli oynanışı, özüne sadık kalması ile birlikte başta da söylediğim gibi oyunların basit ama bir o kadar da keyifli olabileceğini 26 yıl sonra bir kez daha yüzümüze çarpıyor.

EA SPORTS FIFA 20 Nintendo Switch Legacy Edition

SwitchPCPS4Xbox One
7.50
Furkan SakoğluOct 03, 2019
Özetlemek gerekirse FIFA 20, son 5 yıldır oynadığımız FIFA'lar ile Volta mod'u hariç neredeyse tamamen aynı oyun. Eğer bir FUT oyuncusu değilseniz veya Volta mod'u ilginizi çekmiyorsa önceki oyunları oynamaya gönül rahatlığı ile devam edebilirsiniz keza kaybedeceğiniz neredeyse hiçbir şey yok. Sadece kadro güncellemesi için yüzlerce lira vermek de mantıklı bir durum değil. Eğer EA, gelecek yıl, yeni nesil ile birlikte yine köklü yenilik olmadan bir FIFA ile karşımıza çıkarsa, bu sene olduğu gibi inceleme puanları dünya çapında düşüş göstermeye devam edecek gibi gözüküyor.

Trine 4: The Nightmare Prince

PCPS4SwitchXbox One
7.80
Furkan GülerSep 30, 2019
Sona geldiğimizde Trine 4 The Nightmare Prince, Trine hayranlarının seveceği bir yapım olarak piyasaya çıkacak. Oynanış mekaniklerine küçük dokunuşlar yapmak dışında ve grafikleri yenilemek dışında dördüncü oyun, büyük oranda üçüncü oyuna benziyor. Ancak oynanış süresi anlamında üçüncü oyunu çok rahat geride bırakan Trine 4, platform tarzını benimseyen oyuncuların denemesi gereken bir yapım olmuş.

Children of Morta

PC
8.20
Ersin KılıçSep 21, 2019
Sonuç olarak Children of Morta bu yıl oynadığım en keyifli yapımlardan birisi. Eğer Rogulike türünü seviyorsanız, sıkı sıkıya bağlı olan bir aileye odaklanan oyunu kaçırmamanız gerektiğini gönül rahatlığıyla söyleyebilirim.

Borderlands 3

PCPS4Xbox One
8.10
Furkan GülerSep 19, 2019
Sona geldiğimizde Borderlands 3, genel olarak ilk iki oyunun izinden giden ve iyi yanlarını içerisinde barındıran bir yapım olmuş. Üçüncü oyunda oyuna eklenen yenilikler pek ön planda durmasa da oynanışı çeşitlendirebiliyor. Eğer arkadaşlarınızla oynamak için kaliteli bir co-op temelli oyun arıyorsanız, Borderlands 3 tam da aradığınız parti oyunu kıvamında olmuş.