Sector.sk

@sector-sk

588 Published Reviews

Elite Dangerous: Odyssey

PC
3.50
andrei Jun 14, 2021
Momentálne sa Odyssey oblúkom aspoň na vzdialenosť svetelného roka vyhnite. Okrem všetkého uvedeného to nie je len zabugované, ale ešte to aj kazí a rozbíja všetko staré, čo doteraz fungovalo. Možno časom po dopracovaní a mnohých nutných opravách z toho môže byť zaujímavý prídavok doplňujúci inak skvelé univerzum, potom si k hodnoteniu prirátajte dva až tri body.

Legend of Keepers: Career of a Dungeon Manager

PCSwitch
7.50
uniJun 11, 2021
Postup sa síce časom stáva stereotypným, ale to si uvedomíte až neskôr, keď už pri hre strávite niekoľko hodín plných zábavy. Niektoré veci by sa dali trochu viac dotiahnuť, napríklad možnosti kreatúr v boji, ktoré by mohli podľa potreby meniť svoje poradie a mať na výber viac schopností. Ale hlavný algoritmus hry funguje dobre, je nápaditá a má štýl. Len pritom (prinajmenšom na Switchi) vyrušuje jej náhodné padanie a nestabilita.

WE ARE FOOTBALL

PC
6.50
matus_aceJun 10, 2021
We Are Football nie je zlou hrou, je alternatívou, ktorá možno dokáže osloviť príležitostných hráčov a nájsť nové publikum. Ale sú tu nejaké chyby, ktoré skúsenejší hráči týchto hier len ťažko odpustia. Pôsobí až príliš náhodne a nemáte dojem, že niektoré vaše rozhodnutia majú dopad. A v takejto hre chcete zažiť presný opak.

Shin Megami Tensei III Nocturne HD Remaster

SwitchPS4PC
9.00
KorecJun 09, 2021
Takže ak opomeniem prvú hodinu, ktorej chýba tempo, Shin Megami Tensei 3 HD Remaster je jedna z najlepších hier roka, pri ktorej som strávil desiatky hodín. Napriek niektorým chybám, ktorých som sa dopustil, či náhodám, ktoré mi dopriala hra... uf, toto je ukážka, že ak máte silnú hrateľnosť, ani po takmer 20 rokoch sa netreba báť do nej investovať čas. Nie je prístupná všetkým, ale hrá sa fajnovo.

Ratchet & Clank: Rift Apart

PS5
9.00
matus_aceJun 08, 2021
No a nakoniec sú tu portály do vreckových dimenzií. Tam vždy nájdete nejakú skákaciu výzvu, ktorú musíte prekonať a za odmenu dostanete časť brnenia pre postavu, ktorá so sebou prináša kozmetické zmeny a aj pasívny bonus. To navyše nie sú jediné veci, ktoré sa dajú vylepšovať.

Drive Buy

PCSwitch
4.50
matus_aceJun 07, 2021
Pomôcť môže fakt, že hra od vydania obsahuje crossplay multiplayer, takže je tu šanca, že si zachová aspoň nejakú komunitu naprieč platformami. No aj keď vie byť hra chvíľkami zábavná a to najmä v prvých pár hodinách, jednoducho je tu toho príliš málo – málo áut, málo máp, málo vecí, ktoré by vás to udržali a tým pádom aj málo motivácie hrať ďalej. Autorom sa síce nedá uprieť snaha, robia napríklad doubleXP eventy, ale toto sa malo ešte pár mesiacov ďalej piecť.

Quantum League

PC
7.00
PossolJun 07, 2021
Quantum League napriek všetkému odporúčam tým, ktorí radi skúšajú nové hry a určite je fajn zahrať si FPS, ktorá nečerpá len z vašich reflexov, ale núti vás používať aj šedú mozgovú kôru. Za mňa je hra experimentom, ktorému stačilo málo, aby bol výnimočný, ibaže nakoniec všetko dopadlo inak.

Cloud Cutter

PC
7.00
uniJun 03, 2021
Cloud Cutter poteší milovníkov arkádových prestreliek zo starej školy, ktorí sa nezľaknú vysokej náročnosti a musia počítať s tým, že im hra vydrží len niekoľko hodín. Oživením aj určitým uľahčením je mulltiplayer na spoločnej obrazovke. V každom prípade je to parádny adrenalínový let, ktorý je hodný investície aj vášho času, ak máte radi tento žáner a neprekáža vám, že hra už od začiatku a aj na najnižšej obťažnosti poriadne pritvrdí.

Famicom Detective Club: The Two-Case Collection

SwitchSwitchSwitch
8.50
KorecJun 02, 2021
Famicom Detective Club je ideálne duo hier pre milovníkov adventúr, vizuálnych noviel a japonských titulov. Má výborné scenáre, vlastné tempo, ale rozhodne sa oplatí hrať kvôli obsahu, aj keď sú to dosť statické hry a často sa preklikáte cez dialógy, postavy a obrazovky. Audiovizuálny remake sa vydaril – pod povrchom je poctivá starina, ale hrá sa na Switch veľmi dobre.

Lumberjack's Dynasty

PC
7.00
kordiJun 01, 2021
Pri Lumberjack's Dynasty určite nevydržíte presedieť kontinuálne hodiny, nebudete hltať príbeh a nedocielite, aby princ našiel svoju princeznú, zachránil svet a nakopal zloduchovi zadok. Lumberjack's Dynasty je čisto o hraní sa na veci, ktoré my ako kancelárske krysy ťažko dosiahneme, ale po nich možno tajne túžime.

Insurmountable

PC
7.00
jinxedMay 31, 2021
Insurmountable je zaujímavým, až originálnym počinom s horolezeckou tematikou. Dynamický svet s meniacim sa počasím a procedurálne generovanými cestami na vrchol sú hlavnou devízou tejto dobrodružnej hry s prvkami simulácie, ale náročnosť, postupný stereotyp a málo rôznorodého herného obsahu sťahujú kvality tejto inak skvelej hry dole.

Wonder Boy Asha in Monster World

PS4Switch
7.00
matus_aceMay 28, 2021
V úvode som spomenul, že oproti remaku trojky prináša tento remake nejaké to prekvapenie. Prvým je hlavná hrdinka vzhľadom na názov. Druhým to, že v porovnaní s trojkou to nie je tak dobrá hra. Wonder Boy: Asha in Monster World rozhodne nie je zlá hra, je to dobrá hra, ibaže nie až taká, ako by ste možno chceli.

Subnautica: Below Zero

PCPS4PS5SwitchXbox OneXbox Series X
7.50
uniMay 27, 2021
Subnautica: Below Zero je dobré pokračovanie kvalitného podmorského survivalu, ktorý vás tentoraz častejšie vytiahne von z vody na pevninu. Drsné ľadové prostredie je OK a osvedčené prvky stále spoľahlivo fungujú, ale o tých nových sa vždy nedá povedať to isté. A dej neoslní. Navyše nejaký markantný rozdiel a posun dopredu veľmi nevidieť.

NEOGEO POCKET COLOR SELECTION Vol.1

Switch
7.00
matus_aceMay 26, 2021
Behom pár rokov tu už tieto balenia možno nebudú, no takto zostanú zachované. A to isté platí aj pre manuály. Tiež v angličtine a japončine, akurát teda len v Color verziách. Má to ale aj svoju výhodu, keďže sa môžete pokochať peknými artami, aké boli kedysi samozrejmou súčasťou každého manuálu. Len sa nimi teda už nedá riadiť priamo pri hraní, keďže na Switchi je ovládanie hier iné.

BIOMUTANT

PC
8.00
uniMay 25, 2021
Biomutant je zábavná vec s parádnym otvoreným svetom, ktorý je radosť objavovať. Svojimi možnosťami sa približuje k MMO titulom, ale prináša zážitok v sólo režime, ktorému nechýba plnohodnotný dej a patričná hĺbka. No niektorí hráči budú reptať, že je hra pomerne plytká a nebudú úplne spokojní.

Terminator: Resistance Enhanced

PS5
6.00
matus_aceMay 24, 2021
Bál som sa, keďže Rambo od Teyonu ma máta doteraz, ale Terminator: Resistance Enhanced je o obrovský kus ďalej. Stále to nie je naozaj kvalitná hra a za plnú cenu to nemôžem nikomu odporučiť, ale v zľave fanúšikov môže nielen potešiť, ale aj zabaviť. Minimálne tými pár vecami, ktoré robí lepšie ako Terminator filmy, knihy, komiksy a ďalšie veci posledných rokov.

Mass Effect Legendary Edition

PCPS4Xbox One
9.50
matus_aceMay 21, 2021
To je fakt vec, ktorá by mala úplne zmiznúť z hier. Taktiež jednotka nemá úplne najlepšie niektoré vedľajšie úlohy v neustále rovnakých skladoch. Samotný záver je stále rozporuplný a nemôžem ho hodnotiť ako kvalitný. Taktiež obsah niektorých DLC trochu pokrivkáva, ale to všetko je prakticky len pár minút z celej kolekcie. Malo by vám niečo z toho vadiť až tak, aby vám to pokazilo zážitok? Rozhodne nie!

The Fabled Woods

PC
5.00
PossolMay 20, 2021
The Fabled Woods je skrátka priemerným titulom, ktorý sa stratí v húfe iných hier a zapadne prachom. Ale ak ho uvidíte niekde vo výpredaji alebo zadarmo na Epicu, vyskúšajte.

Before We Leave

PC
7.50
uniMay 19, 2021
Keď sa pustíte do Before We Leave, hru len tak neopustíte, pretože vás dosť dlho dokáže hnať dopredu s chuťou osídľovať nové planéty a objavovať nové prvky a technológie. V pokročilej fáze síce začínajú dochádzať možnosti, ale zrejme už vytrváte, aby ste zavŕšili svoje úsilie.

Days Gone

PC
8.00
saverMay 18, 2021
Celkovo autori vytvorili v Days Gone dobrý základ pre značku. Nevieme, či bude niekedy pokračovať, ale ak by pokračovala, mali by na čom ďalej stavať. Vytvorili zaujímavý zombie svet, zaujímavú hlavnú postavu a aj niektoré vetvy príbehu sú veľmi dobré

New Pokemon Snap

Switch
8.00
KorecMay 17, 2021
New Pokémon Snap je splnený sen pre pár znalcov a objavná relaxačná hra pre fanúšikov série. Nemá klasické mechanizmy, ale starých známych a s nimi sa ľahko zhostíte novej úlohy v pútavom svete.

UnderMine

SwitchPS4Xbox OnePC
6.50
uniMay 17, 2021
UnderMine má zaujímavý obsah, ale najmä v úvodnej pasáži je to priveľmi nemilosrdná hra. A v porovnaní s inými roguelike bludiskami je horšie vybalansovaná. Vyžaduje veľa grindovania a časté opakované prechádzanie rovnakými priestormi, k čomu potrebujete veľa trpezlivosti a húževnatosti. Ak vás to neodradí, postupne objavíte pokročilé súčasti hry, ktoré budú pre vás atraktívne.

Assassin's Creed Valhalla: Wrath of the Druids

PCPS4PS5Xbox OneXbox Series X
7.50
saverMay 14, 2021
Expanzia Wrath of the Druids pre Assassin's Creed Valhalla ponúka mix niekoľkých nových a väčšiny známych vecí z pôvodnej hry, ale v novom írskom prostredí s novým zaujímavým nepriateľom. Celé to tu ťahá príbeh, ktorý ukazuje stav krajiny a aj jeho odvrátené pohanské stránky, ako aj postupný nástup kresťanstva. Možno je škoda, že tvorcovia neskúsili spraviť niečo odlišnejšie od pôvodnej hry, ale výlet do Írska je napriek tomu zaujímavý.

Hood: Outlaws & Legends

PCPS4PS5Xbox OneXbox Series X
6.50
uniMay 11, 2021
Aj keby sme prižmúrili oko nad slabším matchmakingom a balansom hrateľnosti, stále zostáva pocit, že je to skrátka príliš málo. Hru spoznáte celú v priebehu pár hodín, rýchlo sa do nej dostanete a možno nachvíľu aj zažeriete, ale po niekoľkých týždňoch, možno už po pár dňoch, ju opustíte. Nemá vás totiž čím udržať. A jej jedinou šancou na dlhodobé prežitie je rýchle rozširovanie sľubovaným doplnkovým obsahom, ktorý tu už teraz mal byť a bez vydieračských príplatkov.

NieR Replicant ver.1.22474487139...

PCPS4Xbox One
8.00
matus_aceMay 10, 2021
Milujem NieR Replicant ver.1.22474487139... kvôli tomu, že hru istým spôsobom nenávidím. A to je niečo, čo sa často nevidí. Ona chce, aby vami lomcovali emócie a robí to výborne. Možno ešte lepšie ako Automata, keďže tu ide o oveľa viac. Uvedomenie si toho, čo ste vlastne väčšinu hry robili, je jeden z najlepších herných šokov.