Sector.sk

@sector-sk

518 Published Reviews

The Medium

PCXbox Series X
9.00
saverJan 27, 2021
The Medium je veľmi dobrým posunom vpred v tvorbe Bloober tímu, ponúka kvalitné spracovanie, dobrú hrateľnosť a na svoj štýl veľkú rozsiahlosť. Čakajte hororovú adventúru vo vysokej kvalite vynímajúcu sa z indie sféry a ukazujúcu, že aj v tejto oblasti sa dá dosiahnuť viac, a to aj bez vynútenej akcie.

Skul: The Hero Slayer

PC
7.50
uniJan 26, 2021
Čo povedať na záver? Skul je výborná hra, ale po niekoľkých hodinách a desiatkach úmrtí ma už nebavilo začínať ju stále od začiatku A to bude hlavný problém pre mnohých záujemcov. Nie je to ale jediná hra s podobným systémom a pri porovnaní s konkurenciou je to skvelá voľba.

Scott Pilgrim vs. the World: The Game - Complete Edition

Google StadiaPCPS4SwitchXbox One
8.00
matus_aceJan 25, 2021
Hra Scott Pilgrim vs. the World: The Game zostarla veľmi dobre a aktuálna kompletná edícia je toho dôkazom. Má síce svoje slabšie momenty a to hlavne v záverečnom leveli a aj v podobe výkyvov náročnosti či občas nejasnej hĺbky prostredia (vďaka čomu môžete skočiť niekam, kam nechcete).

Ghostanoid

Switch
6.50
uniJan 21, 2021
Ghostanoid vie pobaviť hlavne v menších dávkach, pri ktorých sa pokúsite zdolať pár levelov a potom hru odložíte, lebo začne byť stereotypná a hlavne s vami nehrá fér. Ale vrátite sa k nej neskôr a opakovane, pretože ten koncept vlastne nie je zlý.

HITMAN 3

PCPS4PS5Xbox OneXbox Series X
8.00
saverJan 20, 2021
Hitman 3 je veľmi slušným finálne nového príbehu čísla 47. Ponúka parádne levely, niekoľko noviniek a tentoraz aj intenzívnejší príbeh. Možno je škoda, že obsahu nie je viac, 5 plných levelov a jeden finálny nie je práve masa, aj keď skúsených zabijakov dokážu zabaviť aj na stovku hodín a doplní im to ich kolekciu predchádzajúcich hier, keďže sa to celé prepojí.

Fire Emblem: Shadow Dragon & the Blade of Light

Switch
6.50
KorecJan 19, 2021
Je vidieť, ako sa séria veľmi posunula vpred. Ale čo je horšie, na rozdiel od iných titulov zo starých čias (Final Fantasy či Mana hry), sa dnes hrá dosť ťažkopádne. Nie je problém sa do hry ponoriť, ak poznáte sériu a pravidlá, ale bude to skôr vydretý ako strhujúci zážitok.

Pistol Whip

PS4PC
8.00
matus_aceJan 18, 2021
Pistol Whip je síce kvalitná rytmická VR akčná hra, no ja osobne som v nej nenašiel trvanlivosť. Kým Beat Saber hrám už naozaj dlho, tak tu ma hra po pár týždňoch už omrzela. Nemyslím tým, že je zlá, ale celá herná formula by si zaslúžila aj viac možností ako ju premiešať, čím by sa predĺžila jej trvanlivosť.

Jet Kave Adventure

PCXbox OneSwitch
8.00
uniJan 15, 2021
Hrá sa to dobre, pozerá sa na to dobre, ešte keby tak bolo v príbehu pár hodín navyše - ale nie je dôvod na nespokojnosť. Je naozaj fajn, že si Switch neponechal toto praveké dobrodružstvo len pre seba, ale môžeme si ho teraz užiť aj na ďalších platformách.

Puyo Puyo Tetris 2

PCPS4SwitchXbox OnePS5Xbox Series X
7.00
matus_aceJan 14, 2021
Puyo Puyo Tetris 2 je chytľavým spojením dvoch návykových a zábavných puzzle hier, ktoré opäť funguje. Má však niekoľko veľkých problémov. Hra sa vlastne veľmi nelíši od jednotky. Ak teda chcete takýto crossover len vyskúšať, nemusíte ísť do dvojky, stačí jednotka, ktorá stojí polovicu

Super Meat Boy Forever

PCSwitch
5.00
Raina AudronJan 12, 2021
Nie je úplne zlá, ale pre veteránov jednotky bude asi lepšie tento diel vynechať. Ak sa vo všeobecnosti zaujímate o daný žáner, tak vás možno aj na chvíľu zabaví. My ostatní radšej ostaneme pri starej, ale stále výbornej jednotke.

Kingdom Hearts: Melody of Memory

PS4SwitchXbox One
8.50
KorecJan 11, 2021
Tlačí sa viac do 3D, využíva odlišné formy, ale na druhej strane má oveľa bližšie k originálnym hrám, takže je to skôr rytmická akčná hra. Ale chytľavá a veľmi dobre zložená – ak sa do nej zahryznete a prepadne jej čaru, dlho nedá pokoj.

Re:Turn - One Way Trip

PCPS4Xbox OneSwitch
5.50
SammyJan 05, 2021
Stojí Re:Turn za zahranie? Nuž, Red Ego majú rozhodne veľa talentu a potenciál, lenže ich prvotina sa zatiaľ nepribližuje žiadanej kvalite. Stojí to však aspoň za jedno zahranie, ak ste veľkými fanúšikmi hororov - tento má dostatočne bohatú atmosféru a pútavý príbeh na to, aby ste si ho aspoň ten jeden raz užili.

Monster Sanctuary

PCPS4SwitchXbox One
8.00
uniDec 31, 2020
Monster Sanctuary je výborná vec. Prináša dlhé hodiny v znamení zábavy, ale miestami aj útrap, ktoré napokon, bohužiaľ, vrcholia frustrujúcim finále. To je aj dôvod, prečo sa k tejto hre už zrejme nevrátim napriek tomu, že väčšinu času mi poskytla parádne zážitky.

Call of the Sea

PCXbox OneXbox Series X
9.00
PossolDec 30, 2020
Call of Sea nadväzuje na príbeh od Lovecrafta, pričom nejde o horor, ale naopak o príjemnú pohodu, napriek zúfalstvu, ktoré zažíva hrdinka Norah. Objaviť sa na tajomnom ostrove, kde zmizne celá expedícia, určite nie je nič extra, ale pojatie autorov je iné a nápadité.

Fuser

PCPS4SwitchXbox One
8.50
matus_aceDec 29, 2020
Fuser skvele demonštruje, aká je škoda, že rytmické hry zanikli. Hlavne tie od Harmonixu, lebo to zjavne stále vedia spraviť chytľavo, zábavne a výborne hrateľné. Sami si doma osvojíte rozsiahle možnosti tejto hry a jej práce so skvelou hudbou, ktorú ponúka.

Starpoint Gemini 3

PC
5.50
andrei Dec 28, 2020
Odporúčam to isté - buď niečo iné aktuálne, výber je dnes veľký, alebo nejaký starší titul, aj keď by to malo byť opakovane. Určite sa zabavíte viac. Je totiž mnoho lepších hier z tohto žánru, ktoré môžete hrať namiesto SG3.

Sam & Max Save the World

PCSwitch
7.50
matus_aceDec 23, 2020
Nakoniec je obrovská škoda, že si autori s takto dobrým portom pohnevali fanúšikov niekoľkými hlúpymi rozhodnutiami, ktoré pôsobia naozaj nadbytočne. Zmeniť tých pár dialógov? Načo? Škoda je, že si to odniesla jedna populárna postava, ktorá úplne zmenila hlas.

Mars Horizon

PCPS4SwitchXbox One
7.50
uniDec 22, 2020
Niekomu tu môžu chýbať potýčky s mimozemšťanmi, no toto nie je nejaká vyfantazírovaná fikcia, ale veľmi realistický, pravdivý zážitok. Pri zbežnom podhľade sa môže zdať trochu plochý a limitovaný, ale v skutočnosti je úžasný - ako samotný vesmír, ktorý vlastne ešte stále iba začíname po kúskoch spoznávať.

Katamari Damacy REROLL

PCPS4Xbox OneSwitch
8.00
matus_aceDec 22, 2020
Táto staromódna ťažkopádnosť a biedna dĺžka sú tak jediné dve veci, ktoré vás delia od poriadne netradičnej, ale zároveň obrovskej porcie zábavy. Aspoň čiastočne sa to však snaží vykompenzovať nižšia cena.

Demon's Souls

PS5
9.00
KorecDec 21, 2020
Toto je titul, ktorý je pre mňa symbol žánru, začiatok i koniec. Žáner má veľa kvalitných hier, no už som sa ich prejedol a osobne sa od neho na pár rokov zrejme vzdialim. Ale je fajn vidieť prvého zástupcu v lepšej forme a azda si nájde aj nových fanúšikov.

Gears 5: Hivebusters

PCXbox OneXbox Series X
7.50
matus_aceDec 21, 2020
Hivebusters prináša krátky, ale zábavný akčný zážitok, ktorý fanúšikom môžem rozhodne odporučiť, ibaže bude už po pár hodinách po ňom a vy by ste rozhodne chceli viac. Prináša so sebou nejaké nové prvky a novú výzvu, ale stále je tu toho za tých 20 eur podľa mňa málo.

Hades

PCSwitch
9.00
Raina AudronDec 18, 2020
Hades sa navyše predáva za veľmi prijateľnú cenu, za ktorú ponúka nespočetné množstvo zábavy a môže zaujať aj tých, čo zvyčajne tento žáner hier až tak neobľubujú. Vizuál, hudba, boje a príbeh sú v Hadesovi vyšperkované do detailov a naozaj nie je dôvod váhať nad kúpou.

El Hijo - A Wild West Tale

PC
7.50
uniDec 17, 2020
El Hijo môže byť veľmi príjemným vstupom do sveta stealth hier pre začiatočníkov, ale pobaví aj tých skúsenejších. Šikovne kombinuje environmentálne hlavolamy a zakrádanie. Ak trochu zveličíme, dá sa povedať, že je to taká odľahčená verzia Desperados pre menej náročných.

Worms Rumble

PCPS4PS5
8.00
AdamXMXDec 16, 2020
Mohlo by sa zdať, že kvôli novému prístupu je hra sklamaním, Worms Rumble ním však rozhodne nie je. Opäť sú to kvalitné a zábavné, hoci občas aj frustrujúce červíky. Nie však pre každého. Výrazná zmena samotných základov hry a snaha držať krok s dobou prináša osvieženie.

Empire of Sin

PCPS4SwitchXbox One
7.00
uniDec 15, 2020
Empire of Sin vôbec nie je zlá hra. Má veľa pozoruhodných súčastí, len ich mali tvorcovia lepšie uchopiť a zladiť v plnohodnotnom príbehu. Takto to totiž pôsobí dosť schematicky a neusporiadane a končí vlažným záverom.