BaziCenter.com

@bazicenter-com

357 Published Reviews

Salt and Sacrifice

PC
8.00
حامد رستمخانیJun 21, 2022
به‌طور کلی، Salt and Sacrifice ترکیب مناسبی از برجسته‌ترین ویژگی‌های عناوین نام‌آشنایی مثل Dark Souls و Monster Hunter است که می‌تواند پتانسیل خوبی برای خلق یک تجربۀ سرگرم‌کننده و هیجان‌انگیز داشته باشد. هر چند، سیستم گیم‌پلی و مبارزات به‌عنوان مهم‌ترین رُکن بازی، چندان هم بی‌نقص نیست و احتمالاً در طول آن با مسائل آزاردهنده‌ای مثل درجه سختی بالا و موانع خسته‌کننده‌ای در مسیر بازی مواجه خواهید بود.

Diablo Immortal

PC
4.50
جواد محسنیJun 19, 2022
در نهایت باید گفت که Diablo Immortal پروژه‌ای است که صرفا با یک هدف طراحی و ساخته شده، این هدف بدون شک خالی کردن جیب گیمرها خواهد بود. تغییرات گسترده برای قابل بازی شدن این اثر روی پلتفرم موبایل گرچه در نهایت به نتیجه رسیده اما روح و هسته اصلی را خدشه‌دار کرده. سیستم کلی گیم‌پلی دچار تغییرات اساسی شده و حالا تجربه لذت بخش محتوای پس از پایان داستان صرفا شامل پرداخت هزینه برای خرید‌های مختلف است. گیمر هیچ شانسی برای تجربه این محتوا بدون انجام هزینه را نخواهد داشت. همچنین باید اشاره کنیم که نسخه کامپیوتر‌های شخصی یکی از بی کیفیت‌ترین پروژه‌هایی است که بلیزارد تا به امروز برای این پلتفرم به بازار عرضه کرده، شاید حتی بدتر از باز‌سازی Warcraft 3. تجربه این بازی به هواداران سری Diablo اصلا توصیه نمی‌شود.

Best Month Ever!

PS4
7.50
امین بالازادهJun 06, 2022
شاید بتوان گفت مضامین گاه خشن و بی پروا در BEST MONTH EVER با دادن عمق احساسی بیشتر و وادار کردن بازیباز به فکر کردن، ضعف های طراحی مکانیزم های گیم پلی بازی را تحت پوشش قرار داده و کم رنگ کرده است. این بازی یک بازی روانشناختی اجتماعی است که می تواند برای شمای بازیباز بسیار آموزنده باشد و مهم تر از آن این که شما را به فکر وادارد. BEST MONTH EVER از مکانیزم های طراحی ضعیف گیم پلی بازی رنج می برد و همین طور گرافیک کلی بازی هم آن چنان چنگی به دل نمی زند ولی در کنارش روایت داستانی بسیار قوی و روابط احساسی مابین لوئیز و پسر کوچکش میچ، می تواند شما را تا آخرین لحظات بازی نگه دارد و با توجه به تمامی کم و کاستی ها از تجربه کردن این بازی به سادگی نمی توان گذشت.

Kao the Kangaroo

PC
7.00
حامد رستمخانیJun 03, 2022
جدیدترین نسخۀ فرنچایز Kao the Kangaroo، در مجموع یک ریبوت قابل‌قبول و سرگرم‌کننده است که می‌تواند حداقل برای چند ساعت حس نوستالژیک بازی‌های دوران کودکیتان را زنده کند و یک تجربۀ لذت‌بخش را تحویل مخاطب دهد؛ اما به‌اندازه‌ای قوی نیست که بتوان آن را برای مدت‌های طولانی به خاطر سپرد و احتمالاً همانندِ نسخه‌های قبلی، بعد از گذشت چند سال به فراموشی سپرده خواهد شد.

Sniper Elite 5

PS5
7.00
بهرام بی غرضMay 31, 2022
اسنایپر الیت ۵ بهترین عنوان ساخته شده توسط استودیو Rebellion است که به خوبی توانسته همان فرمول قبلی را به نقطه اوج خودش برساند و تبدیل به بهترین شماره سری اسنایپر الیت شود. مراحل متنوع و همراه با آزادی فراوان، در کنار تنوع خوب اسلحه‌ها، قابلیت X-Ray و مد invasion از جمله عواملی هستند که به موفقیت این شماره کمک کرده‌اند. اما آیا سری اسنایپر در نهایت موفق شده تا از یک عنوان متوسط، به یک بازی با کیفیت و خوب تبدیل شود؟ همچنان می‌توان به این سوال پاسخ منفی داد. با آن که شماره پنجم به شدت در زمینه گسترش گیم‌پلی خودش موفق عمل کرده، اما مواردی مانند داستان ضعیف، باگ‌ها و مشکلات تکنیکی و هوش مصنوعی در کنار بخش چند نفره بیهوده، از تبدیل این عنوان به یک اثر بی نقص جلوگیری کرده‌اند.

This War of Mine: Final Cut

Xbox Series X|S
7.50
بهرام بی غرضMay 22, 2022
This War of Mine اثری شایسته و ستودنی در ژانر بقا به شمار می‌رود که با گذشت هشت سال از عرضه همچنان می‌تواند عنوانی سرگرم کننده و البته تاثیر گذار باشد. عنوانی که به خوبی توانسته مخاطبش را درگیر اتفاقات بعد از جنگ کند و ما را در ماجراجویی برای بقا و جنگ برای زنده ماندن از دید بازماندگان قرار دهد. هر چند مواردی مانند نبود بخش آموزشی و نیازمندی های مکرر شخصیت‌ها از تبدیل آن به یک اثر بی اشکال جلوگیری کرده اند اما با فضایی که در حال حاضر دنیا در آن قرار دارد، تجربه این عنوان می‌تواند ما را بیشتر در فضای سخت کشور‌هایی که درگیر جنگ هستند، قرار دهد.

Evil Dead: The Game

PS5
7.50
فرزان میهن زادهMay 21, 2022
در پایان باید گفت که بازی Evil Dead: The Game اثری سرگرم کننده است به شرطی که با دوستانتان تجربه‌اش کنید و یا طرفدار پر و پا قرص Bruce Campbell یا همانAsh Williams معروف باشید. با این حال باید منتظر بمانیم و ببینیم که تیم توسعه چقدر می‌تواند مشکلات را برطرف کند و محصول عرضه شده را به تجربه‌ای همه پسند، بدل سازد.

Eternal Threads

PC
7.00
حامد رستمخانیMay 18, 2022
Eternal Threads از ایدۀ جذاب و هوشمندانه‌ای استفاده کرده است که می‌تواند شکل جدیدی از قصه‌سرایی را در رابطه با مفهوم «سفر در زمان» به ما نشان دهد؛ ولی ایرادهای ریز و درشتی که در عناصر مختلف آن وجود دارد، اجازۀ یک تجربۀ به‌یادماندنی و جذاب را به مخاطب نمی‌دهد و اثری نیست که به‌راحتی بتوان به هر کسی پیشنهاد کرد. به‌صورت کلی، Eternal Threads بازی بدی نیست و امتحان آن ضرری ندارد؛ ولی شاید بهتر است کمی منتظر بمانیم تا ایدۀ «اثر پروانه‌ای» را در یک بازی قوی‌تر و باکیفیت‌تر تجربه کنیم!

Trek to Yomi

PS5
4.00
امید صدیق ایمانیMay 13, 2022
در نهایت باید گفت که Trek to Yomi اثری ضعیف و پیش پا افتاده است که صرفا به خاطر فیلتر رنگی‌اش مورد توجه قرار گرفت ولی هنگام عرضه مشخص شد که در پس این فیلتر، چیزی بیشتر از یک عنوان فراموش شدنی وجود ندارد.

We Were Here Forever

PC
8.50
حامد رستمخانیMay 10, 2022
اگر از تنهایی بازی کردن خسته شده‌اید و یا به‌دنبال یک بازی دونفرۀ باکیفیت می‌گردید که در خانه بنشینید و با یکی از دوستان و نزدیکانتان وقت بگذرانید، We Were Here Forever می‌تواند انتخاب مناسبی برای شما باشد. یک عنوان پازل‌محور چالش‌برانگیز و co-op که با فضاسازی‌های ستودنی و هیجان‌انگیزش می‌تواند به‌خوبی در خلق یک تجربۀ سرگرم‌کننده موفق عمل کند و باتوجه به گیم‌پلی 12 ساعته‌اش، قطعاً ارزش خرید خواهد داشت.

The Stanley Parable: Ultra Deluxe

PS5
10.0
محمد طالبیانMay 05, 2022
طراحی محیط در این اثر دیگر عاملی است که به ناب بودن آن کمک‌ چشم‌گیری کرده. شاید تصور به تجربه‌ای چند ده ساعته تبدیل شود. تجربه‌ای که نمی‌توان گزینه‌ای حتی شبیه به آن را در میان بازی‌های ویدیویی پیدا کرد. بدون شک می‌توان روایت داستان و نقش انتخاب در بازی‌های ویدیویی را به قبل و بعد از The Stanly Parable تقسیم کرد. بازی‌ که در آن بیش از هر چیزی آزادی عمل را احساس می‌کنید.

Weird West

Xbox Series X|S
8.00
میلاد طاهرنژادApr 25, 2022
وسترن با عناصر ماورا الطبیعی، سبک عجیب و غریبی که به این شکل، تنها در ویدئو گیم می‌توان نمونه آن را پیدا کرد. ترکیب آن با دوربین ایزومتریک و ژانر ایمرسیو سیم، اثری را از Weird West ساخته که از آن دست بازی‌هایی است که هر ده سال یک بار نمونه‌اش را می‌بینیم. اثری که با تمام کوتاهی‌هایش در بخش فنی، فراتر از انتظار ظاهر شده و می‌تواند علاقه‌مندان به بازی‌های متفاوت را سوپرایز کند. قطعا ریسک سازنده در خلق Weird West نمی‌توانست در جایگاه یک اثر AAA ظاهر شود و استقلال استودیوی سازنده و انتشار بازی به عنوان اثری کوچک‌تر و ایندی، کمک شایانی به ساختارشکنی و منحصر به فرد بودن آن کرده است که در نوع خود جای تقدیر دارد.

CHRONO CROSS: THE RADICAL DREAMERS EDITION

PS5
8.00
محمد زمانیApr 24, 2022
بازی Chrono Cross: The Radical Dreamers Edition بهترین ریمستری نیست که کرونو کراس می‌توانست دریافت کند اما قطعاً وجودش مایه‌ی خوشحالی است و به همین خاطر باید آن را مغتنم بشماریم. به هر حال، این نسخه یکی از بازی‌های نقش‌آفرینی ژاپنی کلاسیک بسیار مهم و خاطره‌انگیز را روی دستگاه‌های مدرن امروزی به شکل بهتری در دسترس ما قرار می‌دهد و ما را دوباره به تجربه‌ی حسی و عمیق بی‌نظیر کرونو کراس دعوت می‌کند. شاید این ریمستر بهانه‌ی مناسبی باشد تا دوباره به سراغ دنیای کرونو کراس برویم و به خاطر بیاوریم که این بازی حتی لیاقت تحسین‌های بیشتری را داشته باشد.

Lego Star Wars: The Skywalker Saga

Xbox Series X|S
8.50
امیر گلخانیApr 21, 2022
بازی Lego Star Wars: The Skywalker Saga همان فرمولی را دنبال می‌کند که سال‌ها قبل محصولات لگو را به یک سرگرمی بی‌بدیل تبدیل کردند: «یک تجربه‌ی دل‌چسب و فراموش‌نشدنی برای ۴ تا ۹۹ سال!». دست‌پخت جدید TT Games فرصتی است تا بار دیگر عاشق دنیای بی‌نظیر «جنگ ستارگان» شوید و بیش از ۴۰ سال میراث بزرگ‌ترین فرنچایز تاریخ ژانر علمی-تخیلی را مرور کنید.

Shadow Man: Remastered

PS4
7.50
کسری کریمی طارApr 19, 2022
Shadow Man Remastered یکی از بهترین ریمسترهای چند سال اخیر است که تا حد ممکن با نسخه اصلی خود وفادار مانده و یکی از بهترین گزینه‌ها برای دوستداران عناوین کلاسیک و دوستدارن ژانر مترویدوانیا است. البته با وجود تمامی تلاش‌های استودیو Nightdive گیم پلی بازی کمی کهنه شده و بعید به نظر می‌رسد در جذب کاربران جدید خیلی موفق عمل کند.

Cat Cafe Manager

PC
6.50
حامد رستمخانیApr 17, 2022
در مجموع، Cat Café Manager بازی راضی‌کننده‌ای است که می‌تواند در یک کافه‌گربۀ دوست‌داشتنی ساعت‌ها سرگرمتان کند و احتمالاً ارزش تجربه کردن را خواهد داشت.

A Memoir Blue

PC
8.00
حامد رستمخانیApr 17, 2022
در مجموع، A Memoir Blue بازی باکیفیتی است که بار دیگر به ما نشان می‌دهد که تا چه اندازه می‌توانیم به Anapurna Interactive برای تجربۀ قصه‌های خوب و روایت‌های تأثیرگذار اعتماد کنیم و از بازی‌های آن لذت ببریم. هر چند، باید اشاره کرد که A Memoir Blue باب میل همۀ گیمرها نخواهد بود و پرداخت 8 دلار برای تجربۀ 1 ساعتۀ آن، کاملاً بستگی به انتظاراتی دارد که از یک بازی خوب در ذهن خود دارید.

ANNO: Mutationem

PS5
9.00
امین بالازادهApr 05, 2022
ANNO: Mutationem دنیای سایبرپانکی را به طرز خیره کننده‌ای به تصویر کشیده است و عنوانی در خور توجه و شایسته تقدیر است. طراحی هنری شهر‌ها شما را مَسخ خواهد کرد و دقایقی از بازی فقط محو دیدن مناظر شهری خواهید شد. گیم پلی سه بعدی در کنار گیم پلی پلتفرمر دو بعدی همانند حلقه‌های زنجیری متصل به هم به خوبی در کنار هم قرار گرفته و یکدیگر را کامل کرده‌اند. در سرتاسر شهر همیشه چیزی وجود دارد که توجه شما را جلب خواهد کرد. کاوش و گشت و گذار در شهر یا روایت داستانی جذاب با گیم پلی عمیق و متنوع، باعث شده شما با یک بازی به شدت سطح بالا روبرو شوید. ANNO: Mutationem جواهری گران بها است که همانند یک الماس می درخشد.

Tiny Tina's Wonderlands

PS5
8.50
سید مرتضی موسویApr 04, 2022
بدون شک Tiny Tina’s Wonderlands با بهبودهایی که در گیم‌پلی داشته موفق‌ترین عنوان استودیوی گیرباس در این سبک است؛ بازی‌ای که با تنوع بالای خود می‌تواند مدت‌ها سرگرمتان کند. در ابتدای متن اشاره کردم گیم پلی این عنوان صرفا بهبودهایی نسبت به بوردرلندز داشته است. اما این بهبودها بدون شک در بهترین نقطه و به بهترین شیوه ممکن رخ داده‌اند. به همین دلیل اگر از طرفداران بوردرلندز هستید قطعا از این بازی لذت می‌برید. اگر هم تاکنون نتوانستید با مجموعه بوردرلندز ارتباط برقرار کنید به نظر می‌رسد Tiny Tina’s Wonderlands لیاقت این را دارد که یکبار به آن فرصت دهید.

GhostWire: Tokyo

PS5
7.50
محمد طالبیانMar 30, 2022
کالبدشکافی Ghostwire: Tokyo شاید ما را با اعضایی مواجه کند که به خودی خود کارشان را به بهترین شکل ممکن انجام نمی‌دهند اما قرارگیری آن در کنار یکدیگر می‌تواند حداقل هیولای فرانکشتاین را برای ساعاتی سر پا کرده و او را به جذابیت نسخه توکیو در بازی‌های بفرستد. واقعیت ماجرا این است که این فعلا انحصاری PS5 در هیچکدام از زمینه‌های گیم‌پلی یا داستان سرایی توان رقابت با بهترین‌های صنعت بازی را ندارد اما می‌تواند برای مدتی کوتاه شما را سرگرم کند. Ghostwire: Tokyo بدون شک بیشترین آسیب را از مبارزات کند و طراحی ساختار Open World کلیشه‌ای دیده. دو عاملی که از تبدیل آن به اثری قابل توجه جلوگیری کرده‌اند.

Atelier Sophie 2: The Alchemist of the Mysterious Dream

PS4
8.50
دانیال کریمی طارMar 23, 2022
فراموش نکنید دنیای Erde Wiege، دنیای رویاهاست پس چندان نگران ناممکن ها نباشید. دنیای بازی پر است از موقعیت های جالب و جذاب که بازیکنان را تشویق به ادامه می کند. بازی‌های ژانر JRPG را نمی توان عامه پسند نامید و به دلایل المان های متفاوتی که در گیم پلی این عناوین وجود دارد، هرکسی جذب آن ها نمی‌شود. بازی ATELIER SOPHIE 2: THE ALCHEMIST OF THE MYSTERIOUS DREAM هم بدون شک یکی از همین جواهراتی است در نگاه اول ممکن است یک بازی بچه گانه با زبان ژاپنی به نظر برسد و از همین رو مورد توجه بسیاری از گیمرها قرار نگیرد اما اگر در آن عمیق شویم نقاط قوت بسیاری می یابیم که تجربه آن را حداقل برای طرفداران این ژانر تبدیل به امری واجب می سازد.

Grand Theft Auto V

PS5
8.50
بهرام بی غرضMar 21, 2022
سومین نسخه GTA V را نه می‌توان یک عنوان ناامید کننده توصیف کرد و نه یک عنوان پیشرفته همانند نسخه‌ای که برای کنسول‌های نسل هشتمی عرضه شد. در عمل می‌توان گفت این نسخه کامل‌ترین GTA V است که تا به امروز عرضه شده و به لطف قدرت کنسول‌های جدید، حال می‌توان آن را با نرخ فریم ۶۰ و لودینگ‌های کمتر تجربه کرد. اما بدون تجربه این عنوان هم، واقعا چیز خاصی را از دست نخواهید داد. هر چند قیمتی که راک‌استار برای بازی در نظر گرفته به قدری وسوسه کننده‌است که به راحتی می‌تواند علاقمندان به این سری را یک‌بار دیگر برای تجربه آن راضی کند. عنوان GTA V در حال حاظر با قیمت ۱۰ دلار برای کنسول پلی‌استیشن ۵ و ۲۰ دلار برای کنسو‌ل‌های ایکس باکس سری ایکس | اس در دسترس است. نسخه‌های آنلاین بازی هم به صورت رایگان برای کنسول پلی‌استیشن ۵ و با قیمت ۱۰ دلار برای کنسول‌های ایکس باکس در دسترس است.

WWE 2K22

PS5
7.00
سید مرتضی موسویMar 19, 2022
در آخر باید گفت پس از وقفه یک ساله در چرخه عرضه این مجموعه حالا شاهد عنوانی هستیم که نسبت به نسخه‌های چند سال اخیر بهبودهایی داشته اما هنوز راه زیادی برای تبدیل شدن به یک عنوان شاهکار در سبک ورزشی دارد. WWE 2K22 توانسته تعداد زیادی از مشکلات نسخه قبلی را حل کند. اما هنوز هم ایراداتی در بخش فنی و سیستم گیم پلی دارد. در نهایت باید منتظر ماند و دید Visual Concepts مسیر پیشرفتی که به نظر می‌رسد با این نسخه آغاز کرده را چطور در آینده ادامه می‌دهد.

FAR: Changing Tides

PS5
8.00
محمد زمانیMar 14, 2022
بازی FAR: Changing Tides اثر ساده و بی‌ادعایی است که هدف اصلی‌اش خلق حس یک سفر دریایی تک‌نفره در جهان شدیداً فضاسازی شده‌اش است و با وجود ضعف‌هایش این کار را هم تا حد خوبی به‌درستی با کمک مکانیک‌های ساده، موسیقی‌ها، عناصر بصری‌ و گاه حتی فقط با غرق شدن در لحظاتش انجام می‌دهد. بازی این اصل ساده را می‌فهمد که بخش عمده‌ای از لذت سفر در حین آن حس می‌شود و نه لزوماً در رسیدن به مقصد. اگرچه حس عالی رسیدن به مقصد هم در این سفر کوتاه القا شده است و حتی پایان بازی به‌گونه‌ای من را برای دنباله‌ی احتمالی و ایده‌ها و پیشرفت‌هایی که می‌توانیم در آن ببینیم، هیجان‌زده کرد.

Gran Turismo 7

PS5
9.50
محمد طالبیانMar 13, 2022
ت‌های Gran Turismo 7 در یک سمت و استفاده آن از قابلیت‌های کنترلر Dual Sense در سمت دیگر. تجربه بازی با کنترلر PS5 بدون شک انقلابی در سبک ریسینگ است. هر آن چیزی که در بازی تجربه می‌کنید به بهترین شکل ممکن به کنترلر منتقل شده و گیمر دقیقا همان حسی را تجربه می‌کند که در زمان رانندگی با آن مواجه می‌شود. بدون شک Polyphony Digital توانسته تا اینجای کار بهترین استفاده را از هپتیک فیدبک کنترلر PS5 کند و تجربه‌ای منحصر به فرد را شکل دهد. کافیست این موارد را در کنار صداگذاری و موسیقی‌های درجه یک بازی قرار دهید تا متوجه شوید که تیم سازنده بازی تمام تلاش خود را به کار گرفته تا تجربه‌ای ایده‌آل و کامل را از یک شبیه‌ساز اتومبیل‌رانی ارائه کند. اینبار Polyphony Digital با Gran Turismo 7 به اوج بازگشته و بعد از سال‌ها یکی از بهترین شبیه‌ساز‌های اتومبیل‌رانی را روانه بازار کرده.